Ana SayfaHakkımızdaBize UlaşınMüşteri HizmetleriYazar Formu
0 TL
Ürün Yok
Sepetinizde Ürün Bulunmuyor!
Sepetime Git
Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar ( Basılı Kitap )

Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar ( Basılı Kitap )

Yazar
Erdal Baytemir
Yayın Evi
İçtihat Kitabevi
Kitap Türü
Ceza Özel / 655 Sayfa
Ürün Fiyatı
150,00 TL (KDV Dahil)
ISBN No
978-605-300-747-0

Cinsel Dokunulmazlığa Karşı suçlar kousunda yazılmış bu zamana kadar yayınlanmış olan en kapsamlı kitaptır. Kitap hem uygulayıcılara hemde bu konuda bilimsel çalışma yapanlara ışık tutacak nitelikte hazırlanmıştır. 

TCK'nın 102,103,104 ve 105.maddesindeki suçlara ve TCK'nın 109.maddesindeki Kişiyi Hürriyetinde Yoksun kılma suçuna yönelik uygulamada karşılaşacağınız olaylara ve sorunlara bilimsel ve uygulama açısından ne şekilde yaklaşacağınıza ve karar vereceğinize yönelik açıklamalar konuya ilişkin Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Yargıtay Daire kararlarını ve İstinaf Mahkemesi kararları ile bilimsel görüşler ve yazarın kendi kanaatleri doğrultusunda açıklanmıştır.

Kitapta, bu zamana kadar bu suçlara ilişkin yayınlanan kitaplarda olmayan, genelde  cevapsız bırakılan bir çok konuya cevap bulacağınız bir yayın olmuştur.

Kitapta ayrıca Yargıtay Dairelerinin bu suç tıplerine ilişkin kendi aralarında ve aynı dairenin zaman içersisinde vermiş olduğu farklı kararlar ortaya konulup, yazara göre bu kararlarla ilgili kendi görüşüde verilerek uygulayıcılara konuya ilişkin farklı bir bakış açısı yaratılmaya  çalışılmıştır.

Basılı Kitabı satın alan okuyuculara bu zamana kadar yayın hayatında olmayayan bir şekilde tamamı yazar Erdal Baytemir tarafından geliştirilip, test aşamaları devam eden konuya ilişikin Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Yargıtay Ceza Daireleri ile Bölge Adliye Mahkemesi kararlarından oluşan ve toplam basılı olarak  5951 sayfaya tekabül eden binlerce içtihat madde ve fıkraları ayrı ayrı ve tüm konuları kendi içerisinde tasnif edilmiş şekilde e-kitap olarak ücretsiz  verilecektir. Böylelikle uygulayıcıların önlerine gelen olaylar ve davalarla ilgili bir çok örnek kararlara erişme imkanı sağlanmıştır. Konuya ilişkin kararların ücretsiz e-kitap olarak okuyuculara verilmesi ile okuyucuların söz konusu kitabı basılı olarak satın almaları halinde ödeyecekleri ücretin 1/10'u kadar bir ücretle kitaba ve e-kitaba erişme imkanı sağlanmıştır.

Konuya ilişkin e-kitap uygulaması sadece bu birinci baskı için sınırlı sayıda kitapla ilgili olarak yapılacak olup, sonraki baskılarda bu uygulama devam etmeyecektir.   

Bu Ürün Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorum Yapan Siz Olun.
Erdal Baytemir, Kırşehir'in Kaman ilçesine bağlı Demirli ( Temirli ) kasabasında 1965 yılında doğmuş olup ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 1982 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girmiş ve 1986 yılında mezun olmuştur.10 aylık avukatlık stajından sonra 1987 yılında Ankara Hâkim adayı olarak mesleğe başlamış ve sırasıyla Bartın Hâkimliği, Diyarbakır/Ergani Hâkimliği, Ordu/Korgan Hâkimliği, Yargıtay Tetkik Hâkimliği ve İzmir/Çeşme Hâkimliği ve Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulunmuştur. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında 5/14.bölüm Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapmış , 14 yıla yakın sürdürdüğü bu görevinden HSYK nın 25 Mart 2016 tarihli Kararnamesiyle İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı olarak atanmıştır. 02 Mayıs 2016 günü başladığı bu görevine İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 15.Ceza Dairesi Başkanı olarak devam etmektedir. Baytemir, 31.12.1998 yılında birinci sınıf Hakimliğe ayrılıp, 31.12.2001 yılında da birinci sınıf Hakim olmuştur. Evli ve bir çocuklu olan Erdal Baytemir aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü'nde Yüksek Lisans yapmış olup bu alanda Bilim Uzmanlığına sahiptir. 2014-2016 yıllarında Adalet Akademisinin öğretim görevlisi kadrosunda da yer almıştır. Erdal Baytemir'in çeşitli hukuk dergilerinde yayınlanmış makaleleri ile "Genel Adap ve Aile Düzenine Karşı Suçlar", "Devlet İdaresi Aleyhine İşlenen Suçlar", "Cinsel Dokunulmazlığa, Kişi Hürriyetine ve Genel Ahlaka Karşı Suçlar (2007)" ile "Cinsel Dokunulmazlığa, Kişi Hürriyetine ve Genel Ahlaka Karşı Suçlar (2009)" ile Açıklamalı-İçtihatlı Kamu İdaresinin Güvenilirliğine Karşı Suçlar İle Banka Zimmeti ( 2011 ) ,Adalet Akademisi yayınları içinde " Cinsel Dokunulmazlığa ve Genel Ahlaka Karşı Suçlar" konusunda yayınlanmış altı basılı ve içtihat kitabevinde yayınlanan sekiz e-kitabı bulunmaktadır.

Yazara Ait Diğer Kitaplardan
Ceza Genel Kurulu Kararları Işığında 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu ( 2005-2019 ) e-kitap 3.Baskı

Ceza Genel Kurulu Kararları Işığında 5237 Sayılı Türk C

0,01 TL (KDV Dahil)

Ceza Genel Kurulu Kararları Işığında 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu ( 2005-2019 ) e-kitap 3.Baskı

Ceza Genel Kurulu Kararları Işığında 5271 Sayılı Ceza M

0,01 TL (KDV Dahil)

Ceza Genel Kurulu Kararları Işığında Özel Ceza Kanunları ( 1994-2019 ) e-kitap 3.Baskı

Ceza Genel Kurulu Kararları Işığında Özel Ceza Kanunlar

0,01 TL (KDV Dahil)

(6545 ve 6763  Sayılı Kanunla Değişik) Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar ( e-kitap  ) 3.Baskı

(6545 ve 6763 Sayılı Kanunla Değişik) Cinsel Dokunulma

0,01 TL (KDV Dahil)

Genel Ahlaka Karşı Suçlar ( e-kitap  ) 2.Baskı

Genel Ahlaka Karşı Suçlar ( e-kitap ) 2.Baskı

0,01 TL (KDV Dahil)

Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma Suçu ( e-kitap  ) 2.Baskı

Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma Suçu ( e-kitap ) 2.B

0,01 TL (KDV Dahil)