Ana SayfaHakkımızdaBize UlaşınMüşteri HizmetleriYazar Formu
0 TL
Ürün Yok
Sepetinizde Ürün Bulunmuyor!
Sepetime Git
Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar ( Basılı Kitap )

Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar ( Basılı Kitap )

Yazar
Erdal Baytemir
Yayın Evi
Adalet Yayınevi
Kitap Türü
Ceza Özel / 700 Sayfa
Ürün Fiyatı
150,00 TL (KDV Dahil)
ISBN No
978-605-300-747-0

Bilindiği üzere,5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu 01.06.2005 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanmış olup, Türk Ceza Kanunu söz konusu cinsel suçlara yönelik olarak bakış açısını değiştirdiğini ortaya koymuştur. Bu bakış açısındaki değişiklikler Ceza Kanununa yeni kavramların girmesine (Cinsel Dokunulmazlık, Cinsel Saldırı, Cinsel İstismar ve Cinsel Taciz v.b ),bir kısım eylemlerin vasfının değişmesine ve bir kısım eylemlerinde artık suç olarak tanımlanmamasına neden olmuştur.

5237 Sayılı Türk Ceza Kanunun yürürlüğe girmesinden sonra 28.06.2014 Tarihli Resmi Gazetede Yayınlanarak yürürlüğe giren 6545 Sayılı Yasayla TCK’ nın 102 ve 103 ncü maddesi baştan, 104 ve 105 nci maddeleri ise kısmen değişkliğe uğramış, 02.12.2016 Tarihli Resmi Gazetede Yayınlanan 6763 Sayılı Yasa ile de TCK’nın 103.maddesinin birinci ve ikinci fıkralarına ek cümleler eklenmek suretiyle değişiklikler yapılmış olup, söz konusu değişiklikler ve istinaf sistemininde ceza yargılamasına girmesiyle birlikte üç kademeli yargılama sisteminin kararları birlikte nazara alınarak kitabın bu son baskısı hazırlanmış ve siz değerli okuyucuların takdirine sunulmuştur.

Kitabın hazırlanması sırasında daha önceden yayınlanan kitaplarımda yer alan açıklama ile Yargıtay ilgili ceza daire ve ceza genel kurulu kararları ile bu kitapların basımından sonra verilen 31.12.2018 tarihine kadar konu ile ilgili İstinaf mahkemeleri ile Yargıtay ilgili ceza dairelerinin ve ceza genel kurulunun kararlarına, konuya ilişkin yayınlanan eser ve bu eserlerdeki görüşlere yer verilerek uygulamada karşılaşılan veya karşılaşılacak olan olaylara ve sorulara cevap verilmeye çalışılmıştır.

Kitabın açıklamalar kısmı konuya ilişkin İstinaf Mahkemesi, Ceza Daire kararları ve bu konudaki Ceza Genel Kurulu kararlarıyla basılı olarak okuyucuların kullanımına sunulmuş olup, örnek olacak 4574 sayfalık içtihat kararları ise yazılım çalışmaları bittiğinde www.ictihat.com internet sitesinde e-kitap olarak, basılı kitapları alan okuyucuların hizmetine herhangi bir ek ücret alınmadan verilmesi planlanmaktadır. [1]Bu hizmetten yararlanmak isteyen okuyucuların basılı kitabı satın aldıklarında [email protected] mail adresine iletişim bilgileri ile birlikte kitabı satın aldıklarına ilişkin mail göndermeleri ve internet sitesinin facebook sayfasını takip ederek bu konudaki duyuruları takip etmeleri ile yazılımın tamamlandığının ve sistemin çalışmaya başladığının burada duyurulmasından sonra sitedeki üyelik ve sattın alma ile ilgili işlemleri ( herhangi bir ücret ödemeden) yapmaları yeterli olacaktır.

Bu şekilde kitap maliyetinin çokça düşürülmesi ve her bir kitabın basılı haldeyken 5248 sayfa yerine 674 sayfa civarına indirilmesi suretiylede doğaya katkıda bulunulması sağlanmış olacaktır.

Kitabımın bu suçlarla ilgili soruşturma yapan Cumhuriyet Savcıları ile davalarına bakan Hakimlerimize, bu suçlarda savunma görevini üstlenen sanık müdafileri ile mağdur vekillerine, bu konularda çalışma yapan Akademisyenlere ve bu suçlar konusunda ilgi ve merakı olan herkese faydalı olması dileğiyle;

Adil ve adaletli yargılamalar sonucunda hak edene hak ettiği kadar cezanın verildiği, suçu olmayanın ise aklanarak beraat ettiği yargılamaların olması temennisiyle;

Uzun mesai ve emek sarf edilerek hazırlanan bu kitabımın, tüm okuyuculara faydalı olmasını diler, kitabımın hazırlanmasına katkı ve destek veren Yargıtay Cumhuriyet Savcıları sevgili dostlarım Uğurtan Altun ile Ömer Taş’a, eşim ve kızıma, kitabın basımı ile dağıtımını üstlenen Adalet Yayınevi sahibi Hakan Karaaslan ile çalışanlarına ayrıca teşekkür eder, saygılar sunarım.

 


[1] Kitabın konusunu oluşturan suçlarla ilgili kararlara ilişkin elektronik kitabın, kitabı satın alan okuyuculara verilip verilmemesi, verilir ise her hangi bir ücret karşılığında yada ücretsiz olarak verilmesi ve bu uygulamanın ne kadar süreyle devam ettirileceği hususu tamamen yazarın kendi insiyatifinde olup, bu durum kitabı basılı olarak satın alan okuyuculara, kitabı satın almakla birlikte herhangi bir şekilde talep ve isteme hakkı doğurmaz.

Bu Ürün Hakkında Hiç Yorum Yapılmamış İlk Yorum Yapan Siz Olun.
Erdal Baytemir, Kırşehir'in Kaman ilçesine bağlı Demirli ( Temirli ) kasabasında 1965 yılında doğmuş olup ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladıktan sonra 1982 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne girmiş ve 1986 yılında mezun olmuştur.10 aylık avukatlık stajından sonra 1987 yılında Ankara Hâkim adayı olarak mesleğe başlamış ve sırasıyla Bartın Hâkimliği, Diyarbakır/Ergani Hâkimliği, Ordu/Korgan Hâkimliği, Yargıtay Tetkik Hâkimliği ve İzmir/Çeşme Hâkimliği ve Yargıtay Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulunmuştur. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığında 5/14.bölüm Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapmış , 14 yıla yakın sürdürdüğü bu görevinden HSYK nın 25 Mart 2016 tarihli Kararnamesiyle İzmir Bölge Adliye Mahkemesi Daire Başkanı olarak atanmıştır. 02 Mayıs 2016 günü başladığı bu görevine İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 15.Ceza Dairesi Başkanı olarak devam etmektedir. Baytemir, 31.12.1998 yılında birinci sınıf Hakimliğe ayrılıp, 31.12.2001 yılında da birinci sınıf Hakim olmuştur. Evli ve bir çocuklu olan Erdal Baytemir aynı zamanda Hacettepe Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Enstitüsü'nde Yüksek Lisans yapmış olup bu alanda Bilim Uzmanlığına sahiptir. 2014-2016 yıllarında Adalet Akademisinin öğretim görevlisi kadrosunda da yer almıştır. Erdal Baytemir'in çeşitli hukuk dergilerinde yayınlanmış makaleleri ile "Genel Adap ve Aile Düzenine Karşı Suçlar", "Devlet İdaresi Aleyhine İşlenen Suçlar", "Cinsel Dokunulmazlığa, Kişi Hürriyetine ve Genel Ahlaka Karşı Suçlar (2007)" ile "Cinsel Dokunulmazlığa, Kişi Hürriyetine ve Genel Ahlaka Karşı Suçlar (2009)" ile Açıklamalı-İçtihatlı Kamu İdaresinin Güvenilirliğine Karşı Suçlar İle Banka Zimmeti ( 2011 ) ,Adalet Akademisi yayınları içinde " Cinsel Dokunulmazlığa ve Genel Ahlaka Karşı Suçlar" konusunda yayınlanmış altı basılı ve içtihat kitabevinde yayınlanan sekiz e-kitabı bulunmaktadır.

Yazara Ait Diğer Kitaplardan
Ceza Genel Kurulu Kararları Işığında 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu ( 2005-2018 ) e-kitap 3.Baskı

Ceza Genel Kurulu Kararları Işığında 5237 Sayılı Türk C

0,01 TL (KDV Dahil)

Ceza Genel Kurulu Kararları Işığında 5271 Sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu ( 2005-2018 ) e-kitap 3.Baskı

Ceza Genel Kurulu Kararları Işığında 5271 Sayılı Ceza M

0,01 TL (KDV Dahil)

Ceza Genel Kurulu Kararları Işığında Özel Ceza Kanunları ( 1994-2018 ) e-kitap 3.Baskı

Ceza Genel Kurulu Kararları Işığında Özel Ceza Kanunlar

0,01 TL (KDV Dahil)

Ceza ve Yargılama Hukuku Mevzuatı ( e-kitap  )

Ceza ve Yargılama Hukuku Mevzuatı ( e-kitap )

0,01 TL (KDV Dahil)

Genel Adap ve Aile Düzenine Karşı Suçlar ( e-kitap  )

Genel Adap ve Aile Düzenine Karşı Suçlar ( e-kitap )

0,01 TL (KDV Dahil)

(6545 ve 6763  Sayılı Kanunla Değişik) Cinsel Dokunulmazlığa Karşı Suçlar ( e-kitap  ) 3.Baskı

(6545 ve 6763 Sayılı Kanunla Değişik) Cinsel Dokunulma

0,01 TL (KDV Dahil)