Ana SayfaHakkımızdaBize UlaşınMüşteri HizmetleriYazar Formu
0 TL
Ürün Yok
Sepetinizde Ürün Bulunmuyor!
Sepetime Git

Kullanıcı Sözleşmesi

www.ictihat.com

İçtihat Kitabevinin kendisine özgü proğramında satışa sunulan e kitaplar kendine özgü formatta yayınlanmakta olup, kitpların bir kısmı yada tamamı yazıya dökülemediği gibi kopyalanmamaktadır. Kitaplar özgün program içerisinde masaüstü yada dizüstü bilgisayarlarda sadece okunmak için üretilmiştir. Tablet yada cep telefonu uyulaması henüz aktif olmayıp, buna ilişkin yazılım çalışmaları deva etmektedir. Siteye üye olup, kitabı satın alan okurların bu hususu bilip kabul ettiği ve bu şekilde satın aldığı kabul edilir.  

 

KULLANIM KOŞULLARI İLE ÜYELİK VE HİZMET SÖZLEŞMESİ: İşbu üyelik sözleşmesinin konusu, www.ictihat.com adlı sitede sunulan hizmetlerin ve bu hizmetlerden yararlanma şartları ile aşağıda belirtilen tarafların hak ve yükümlülüklerinin belirlenmesidir.

1.TARAFLAR: ictihat.com adlı internet sitesinden ( bundan böyle İçtihat Kitabevi olarak da anılacaktır. Web Adresi: www. ictihat.com , E-Posta: [email protected]) Portaldan yararlanacak, abone olacak müşteri, KULLANICI diye anılacaktır Hizmet almak amacıyla üyelik talebi ile imzalamakta olduğunuz işbu üyelik sözleşmesi (bundan böyle “SÖZLEŞME” olarak anılacaktır). içtihat kitabevi ile siteye üye olan ve herhangi bir şekilde site içeriğine ulaşan kullanıcının sitede sağlanan hizmetlerden yararlanabilmesi amacıyla düzenlenmiş olup, ilgili sitenin bulunduğu elektronik ortamda, KULLANICI veya ÜYELER tarafından onaylanması halinde hüküm ifade edecektir.

2. KULLANIM KOŞULLARI

2.a) ÜYELER VE KULLANICILAR- ictihat.com sitesini kullanım konusunda bilgilendirme amacı taşıyan aşağıda yazılı koşulları okuduğunu ve bu koşullara peşinen uyacağını kabul etmiş sayılmaktadır. ÜYELER VE KULLANICILAR sözleşmeyi imzalamakla, sözleşme konusu hizmet ve ürüne, hizmet ve ürünün temel özelliklerine, ne şekilde sağlanacağına, satıcısı ve sağlayıcısına, geçerlilik süresine, satış fiyatına, ödeme şekli ile teslimata ve cayma hakkı dâhil tüm yasal haklarına ilişkin tüm ön bilgilerin kendisine verildiğini, okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi önceden verdiğini beyan ve kabul etmiştir.  

 

2.b) Bu SİTE' de sunulan hizmetler İçtihat Kitabevi tarafından sağlanmaktadır.  ictihat.com ve içeriğinde yer alan kitap okuyucu programının yasal sahibi Erdal Baytemir’dir. Sitenin kuruluş amacı Erdal Baytemir tarafından yazılan ve yazılacak olan kitap ve benzeri materyallerin yayınevi, matbaa ve kargo şirketi kullanmadan, çevre duyarlılığı kapsamında elektronik kitap olarak doğrudan okuyucuya basılı fiyatının 1/10’na kadar bir fiyatla ve anında ulaşmasını sağlamaktır.

2.c) İşbu üyelik sözleşmesi ictihat.com tarafından gerekli görülen koşullar altında ve değişik zamanlarda değiştirebilir ancak bu değişiklikler düzenli olarak  ictihat.com’da yayınlanarak KULLANICILAR’ın ve ÜYELER’in bilgisine sunulacak ve aynı tarihten itibaren geçerli olacaktır. 

2.d) SİTE hizmetlerinden yararlanan ve ictihat.com’a erişim sağlayan her gerçek ve tüzel kişi, ictihat.com tarafından işbu kullanım koşulları/hükümlerinde yapılan her değişikliği, önceden kabul etmiş sayılmaktadır.

2.e) ictihat.com, site içeriğinde yer alan veya alacak olan bilgileri, formları ve içeriği dilediği zaman değiştirme hakkını saklı tutmaktadır. 

3. TANIMLAR

3.a) ÜYE: İçtihat Kitabevi’nden ürün / mal / hizmet alımı yapmak üzere faydalanmak isteyen, seçmiş olduğu üyelik formunu eksiksiz doldurarak, İçtihat Kitabevi tarafından üyelikleri onaylanarak İçtihat Kitabevi 'ne üyeliği kabul edilen her gerçek ve tüzel kişidir. (Bu sözleşmede kısaca "ÜYE" olarak anılacaklardır.) 18 yaşından gün almış bireylerin gerçek kimlik bilgileri ile  ictihat.com’da yer alan ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak üye olabilirler. ÜYE olmak isteyen şirketler (Şahıs ve ortaklar), Kolektif Şirketler, Adi Komandit Şirketler, Sermayesi Paylara Bölünmüş Komandit Şirketler, Limited Şirketler, Anonim Şirketler, Kooperatiflerin ve diğer kurumların tüzel bilgileri ile 18 yaşından gün almış yasal yetkilisinin ictihat.com’da yer alan ilgili üyelik formunu eksiksiz doldurarak ÜYE olabilir ve kurumları adına işlem yapabilirler. "üye adı" üyeye özeldir ve aynı " ÜYE adı" iki farklı ÜYE ‘ye verilmez. ictihat.com’a üye olan şahısların yanlış verdikleri bilgilerin tespit edilmesi halinde İÇTİHAT KİTABEVİ üyeliğin iptali / durdurulması hakkını saklı tutar.  

3.b) KULLANICI: İçtihat Kitabevi’ne ait ictihat.com sitesini alışveriş yaparak ya da alışveriş yapmaksızın ziyaret eden kişidir.

3.c) ONAYLAMA İŞLEMİ: ÜYE tarafından, üyelik formunda belirtilen mail adresinden İÇTİHAT KİTABEVİ’ ne mail göndermesi ile İÇTİHAT KİTABEVİ 'in KULLANICI’nın üyeliğini aktif hale getirilebilmesi için yapılması gereken işlemdir. 

3.d) LİNK: ictihat.com üzerinden bir başka web sitesine, dosyalara, içeriğe veya başka bir web sitesinden ictihat.com’a, dosyalara ve içeriğe erişimi mümkün kılan bağlantıdır.

3.e.) İÇERİK: ictihat.com sitesinden ve/veya herhangi bir web sitesinden yayınlanan veya erişimi mümkün olan her türlü bilgi, dosya, resim, program, rakam, fiyat vs. görsel, yazınsal ve işitsel imgelerdir. 

3.f.) WEB SİTESİ KULLANIM KOŞULLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ:  ictihat.com vasıtasıyla sunulmakta olan ticari ve kişiye özel nitelikteki hizmetlerden yararlanacak gerçek ve/veya tüzel kişilerle İçtihat Kitabevi arasında elektronik ortamda akdedilen işbu sözleşmedir. 

3.g) KİŞİSEL BİLGİÜyenin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, ictihat.com’un  hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs bilgilerdir. 

4. HİZMETLERİN KAPSAMI

4.a) İçtihat Kitabevi ’nin, ictihat.com üzerinden sunacağı hizmetler genel itibariyle Tüketici Hukuku mevzuatında tanımlanan elektronik ticaretten ibarettir.  ictihat.com üzerinden yapılacak her türlü kullanıcı işlemi ile ilgili olarak, Tüketici Kanunu, Mesafeli Sözleşmelerin Uygulanmasına Dair Yönetmelik ve Garanti Belgesi Uygulama Esaslarına Dair Yönetmelik hükümleri uygulanacaktır. ÜYELER ve KULLANICI’lar bu hususu kabul ettiklerini şimdiden kabul ve beyan ederler.

4.b) İçtihat Kitabevi ’nin ictihat.com üzerinden vereceği hizmetler sınırlı sayıda olmamakla birlikte, bu hizmetlerin en önemlisi www.ictihat.com adresinde satışa sunulan ürünlerin; ÜYE tarafından bedeli ödendikten sonra; elektronik kitabın geliştirilen kendisine özel programa sorunsuz olarak indirilmesi, basılı ürün ile diğer ürünlerin ise, tedarikçinin stok durumunun müsait olması hali ve yasal süreler de dikkate alınarak mümkün olan en kısa sürede malın kargo firması tarafından müşteriye İçtihat Kitabevi adına ayıpsız olarak teslimidir. İçtihat Kitabevi, Web Sitesi ve/veya yazılımın dokümantasyonla uyum içinde olması, matbu ve/veya manyetik ortamda sağlanan dokümantasyonun da tanımlanan işlevleri en iyi şekilde yerine getirmesi için gerekli azami özeni göstermektedir. İçtihat Kitabevi, Web Sitesinin kusursuz, hatasız, mükemmel olduğunu, kullanıcının özel taleplerini tamamen karşılayacak nitelikte olduğuna taahhüt etmez. 

4.c) İÇTİHAT KİTABEVİ, Web Sitesinde yer alacak bilgilerden bazılarını diğer kaynaklardan sağlayabilecektir. İçtihat Kitabevi 'nin bu bilgilerin doğruluğu ya da KULLANICI' nın özel ihtiyaçlarını karşılayacağı konusunda özel bir garantisi ve taahhüdü yoktur. Bunlardan dolayı İçtihat Kitabevi 'ne husumet yöneltilemez. İçtihat Kitabevi, Web Sitesi üzerinde yer alan bütün bilgileri, formları, tasarımı veya bir kısmını önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirebilir veya kullanım dışı bırakabilir. İçtihat Kitabevi, ictihat.com üzerinden sunacağı hizmetlerin kapsamını ve niteliğini belirlemekte tamamen serbest olup, hizmetlere ilişkin olarak yapacağı her türlü değişikliği ictihat.com’da yayınlamasıyla yürürlüğe girdiğini beyan eder. ÜYE ve KULLANICILAR bu durumu şimdiden kabul ederler.

4.d) Web Sitesi kullanıcıların istifadesine olduğu gibi sunulmakta olup, Web Sitesi kullanıcısına özel bir garanti verilmemektedir. Web Sitesine erişen kişiler bu sitede yer alan her türlü bilgiye göre girişimde bulunmak veya bulunmamak hakkına sahiptir. Bu konuda verilecek kararın hukuki sonuçları tamimiyle, Web Sitesinde yer alan bilgilere göre Web Sitesi dışında işlem yapanlara aittir. İçtihat Kitabevi Web Sitesi ve yazılım ürünlerinin kullanımı, uygulaması ya da verilen hizmetler nedeniyle oluşabilecek sonuçlardan ve/veya bu Web sitesi ve yazılımlara dayanılarak alınan kararlardan, yapılan işlerden doğrudan veya dolaylı oluşabilecek maddi, manevi, hukuki ve mali sonuçlardan, bu nedenle oluşabilecek kazanç ve kayıplardan sorumlu tutulamaz.

4.e) ictihat.com bünyesinde sunulacak hizmetlerden yararlanabilmek için; kullanıcıların İçtihat Kitabevi tarafından belirlenecek olan ve ictihat.com’un ilgili bölümünün içeriğinde belirtilen özellikleri taşıması gereklidir. İçtihat Kitabevi, bu özellikleri belirlemekte tamamen serbest olup, özelliklere ilişkin olarak yapacağı değişikliklerin ictihat.com’da yayınlamasıyla yürürlüğe gireceğini beyan eder. ÜYE ve KULLANICILAR bu durumu şimdiden kabul ederler.

 5. GENEL HÜKÜMLER

5.a) ÜYELER ya da KULLANICILAR, ictihat.com sitesine üye olurken verdiği kişisel ve diğer sair bilgilerin kanunlar önünde doğru olduğunu,  ictihat.com’un bu bilgilerin gerçeğe aykırılığı nedeniyle uğrayacağı tüm zararları aynen ve derhal tazmin edeceğini beyan ve taahhüt ederler.

5.b) ÜYELER ya da KULLANICILAR, ictihat.com internet sitesini kullanırken yasal mevzuat hükümlerine riayet etmeyi ve bunları ihlal etmemeyi baştan kabul ve taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran KULLANICILARI veya ÜYELERİ bağlayacaktır.

5.c) ÜYELER ya da KULLANICILAR, ictihat.com internet sitesini hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edici şekilde, yasalara aykırı bir amaç için, başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanamaz. Ayrıca, üye başkalarının hizmetleri kullanmasını önleyici veya zorlaştırıcı faaliyet (spam, virus, truva atı, vb.) ve işlemlerde bulunamaz.

5.d) İçtihat Kitabevi, üye verilerinin yetkisiz kişilerce okunmasından ve üye yazılım ve verilerine gelebilecek zararlardan dolayı sorumlu olmayacaktır.ÜYELER ve KULLANICILAR, ictihat.com internet sitesinin kullanılmasından dolayı uğrayabileceği herhangi bir zarar yüzünden İçtihat Kitabevi 'den tazminat talep etmemeyi peşinen kabul etmiştir.

5.e) SİTE üzerinden, İÇTİHAT KİTABEVİ ’nin kendi kontrolünde olmayan ve/veya başkaca üçüncü kişilerin sahip olduğu ve/veya işlettiği başka web sitelerine ve/veya başka içeriklere link verilebilir. Bu linkler KULLANICI’lara ve ÜYE’lere yönlenme kolaylığı sağlamak amacıyla konmuş olup herhangi bir web sitesini veya o siteyi işleten kişiyi desteklememektedir. Link verilen web sitesinin içerdiği bilgilere yönelik herhangi bir türde bir beyan veya garanti niteliği taşımamaktadır. ictihat.com üzerindeki linkler vasıtasıyla erişilen web siteleri ve içerikleri hakkında İÇTİHAT KİTABEVİ'nin herhangi bir sorumluluğu yoktur ve bu sitelerin kullanımıyla doğabilecek zararlar, KULLANICI’ların ve ÜYE’lerin kendi sorumluluğundadır.  5.f). İşbu üyelik sözleşmesi içerisinde sayılan maddelerden bir ya da birkaçını ihlal eden üye işbu ihlal nedeniyle cezai ve hukuki olarak şahsen sorumlu olup, İÇTİHAT KİTABEVİ ’ni bu ihlallerin hukuki ve cezai sonuçlarından ari tutacaktır. Ayrıca; işbu ihlal nedeniyle, olayın hukuk alanına intikal ettirilmesi halinde, İÇTİHAT KİTABEVİ ’nin üyeye karşı üyelik sözleşmesine uyulmamasından dolayı tazminat talebinde bulunma hakkı saklıdır.

5.g) ictihat.com Web Sitesi içinde yer alan her türlü görsel, işitsel, yazınsal textlerin mali telif hakları veya kullanma hakları İÇTİHAT KİTABEVİ’nin mülkiyetinde olup, bu bilgiler kaynak gösterilmeden alıntılanamaz, aktarılamaz, kullanılamaz. Bu Web Sitesi veya ilgili olduğu web siteleri veya üzerinde yer alan Fikri Hak konusu ürünler olduğu gibi veya kısmen iktibas edilemez, kopyalanamaz, çoğaltılamaz, işlenemez. Bunlara ilişkin telif hakkı ve/veya diğer fikri mülkiyet hakları ilgili kanunlarca korunmaktadır. ictihat.com sitesinde adı geçen başkaca şirketler ve ürünleri sahiplerinin ticari markalarıdır ve ayrıca fikri mülkiyet hakları kapsamında korunmaktadır. İÇTİHAT KİTABEVİ'ne veya Web Sitesi servislerine veya Web Sitesi Üyelerine karşı hukuka aykırı fiilde bulunan kişiler bu fiilleri nedeniyle cezai sorumlulukları (telif ve bilişim suçu) yanı sıra doğmuş ve doğacak her türlü zarardan sorumlu olurlar. KULLANICI bu sözleşme kapsamındaki Web Sayfası, içeriği ve kullanılan yazılımlarla ilgili öğreneceği; İÇTİHAT KİTABEVİ’ ne ya da içerik sağlayanlara ait olan ve henüz alenileşmemiş, her türlü ekonomik, idari, finansal, personel, web sayfası tasarımında kullanılan yöntem, know-how, kod tasarım modeli, fonksiyonel ve grafik tasarımlama modelleriyle ilgili teknik bilgiler ve vb. bilgileri gizli bilgi olarak kabul etmiştir. KULLANICI gizli bilgi olarak tanımlan bilgileri hangi gerekçe ile olursa olsun ücretli veya ücretsiz üçüncü şahısların bilgisine, kullanımına veya yararlanmasına sunmamayı, ifşa etmemeyi, amacı dışında bizzat kullanmamayı kabul ve taahhüt eder. 

5.h) İÇTİHAT KİTABEVİ, ÜYE’nin kişisel bilgilerini yasal bir zorunluluk olarak istendiği takdirde; yasal gereklere uygun hareket etmek veya İÇTİHAT KİTABEVİ ’ne tebliğ edilen yasal işlemlere uymak ya da İÇTİHAT KİTABEVİ ’nin haklarını ve mülkiyetini korumak ve savunmak için gerekli olduğuna kanaat getirdiği hallerde bu bilgileri ilgili mercilere açıklama hakkına sahiptir.

5.ı) İÇTİHAT KİTABEVİ, ictihat.com’un mevcut olan bilgilerin doğruluk ve güncelliğini sürekli olarak kontrol etmektedir. Ancak gösterilen çabaya rağmen,  ictihat.com üzerindeki bilgiler güncel değişikliklerin gerisinde kalabilir. ictihat.com muhteviyatında yer alan materyal ve bilgiler ictihat.com sitesinde verildiği anda sunulmaktadır, ilgili hizmet veya bilginin güncel durumu ile ictihat.com’da yer alan durumu arasında farklılık olabilir, ictihat.com’da yer alan bilgilerin, güncelliği, doğruluğu, şartları, kalitesi, performansı,pazarlanabilirliği, belli bir amaca uygunluğu ve İÇTİHAT KİTABEVİ'nin ictihat.com’da mevcut ve bunlarla sınırlı olmayan, bunlarla bağlantılı veya bağımsız diğer bilgi, hizmet veya ürünlere etkisi ile tamlığı hakkında herhangi bir sarih ya da zımni garanti vermemektedir.

5.i).İÇTİHAT KİTABEVİ, işbu SİTE ve SİTE uzantısında mevcut her tür hizmet, ürün, kampanya vs. bilgiler ve ictihat.com kullanma koşulları ile ictihat.com’da sunulan bilgileri önceden bir ihtara gerek olmaksızın değiştirme,  ictihat.com’u ve içeriğini yeniden düzenleme, yayını durdurma ve/veya duraklatma hakkını saklı tutar. Değişiklikler, ictihat.com sitesinde yayınlanmalarıyla yürürlüğe girerler. ictihat.com kullanımı ya da ebaykitabevi. com’a giriş ile bu değişiklikler de kabul edilmiş sayılır. Bu koşullar link verilen diğer web sayfaları için de geçerlidir. Üye olan kişi haftalık bülten ve kampanya duyurularını e-mail ile almayı kabul eder.

5.j) ictihat.com dâhilinde üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerden ve yayınlanan içeriklerden dolayı İÇTİHAT KİTABEVİ ’in, işbirliği içinde bulunduğu kurumların, İÇTİHAT KİTABEVİ çalışanlarının ve yöneticilerinin, İÇTİHAT KİTABEVİ yetkili satıcılarının sorumluluğu bulunmamaktadır.Herhangi bir üçüncü kişi tarafından sağlanan ve yayınlanan bilgilerin, içeriklerin, görsel ve işitsel imgelerin doğruluğu ve hukuka uygunluğunun taahhüdü bütünüyle bu eylemleri gerçekleştiren üçüncü kişilerin sorumluluğundadır. İÇTİHAT KİTABEVİ, üçüncü kişiler tarafından sağlanan hizmetlerin ve içeriklerin güvenliğini, doğruluğunu ve hukuka uygunluğunu taahhüt ve garanti etmemektedir.

5.k) ictihat.com’u kullananlar, yalnızca hukuka uygun ve şahsi amaçlarla ictihat.com üzerinde işlem yapabilirler. KULLANICI’ların ve ÜYE’lerin,  ictihat.com dâhilinde yaptığı her işlem ve eylemdeki hukuki ve cezai sorumlulukları kendilerine aittir. Her KULLANICI ve her ÜYE, İÇTİHAT KİTABEVİ ve/veya başka bir üçüncü kişinin haklarına tecavüz teşkil edecek nitelikteki herhangi bir faaliyette bulunmayacağını taahhüt eder. KULLANICI ve ÜYE’lerin ictihat.com üzerindeki faaliyetleri nedeniyle üçüncü kişilerin uğradıkları veya uğrayabilecekleri zararlardan dolayı İÇTİHAT KİTABEVİ'nin doğrudan ve/veya dolaylı hiçbir sorumluluğu yoktur. 

5.l) İÇTİHAT KİTABEVİ, ictihat.com üzerinden KULLANICI ‘lar ve ÜYE ‘ler tarafından kendisine iletilen bilgileri "Gizlilik Politikası" ve "Web Sitesi Kullanım Koşulları" hükümleri doğrultusunda kullanabilir. Bu bilgileri işleyebilir, bir veritabanı üzerinde tasnif edip muhafaza edebilir. İÇTİHAT KİTABEVİ aynı zamanda; KULLANICI ve ÜYE’nin kimliği, adresi, elektronik posta adresi, telefon numarası, IP adresi, ictihat.com hangi bölümlerini ziyaret ettiği, domain tipi, browser tipi, ziyaret tarihi, saati vs bilgileri de istatistiki değerlendirme, kampanyaların duyurusunu yapma ve kişiye yönelik hizmetler sunma gibi amaçlarla kullanabilir. 

5.m). İşbu SİTE Kullanım Koşulları dâhilinde İÇTİHAT KİTABEVİ tarafından açıkça yetki verilmediği hallerde İÇTİHAT KİTABEVİ; İÇTİHAT KİTABEVİ hizmetleri, İÇTİHAT KİTABEVİ bilgileri, İÇTİHAT KİTABEVİ telif haklarına tâbi çalışmaları, İÇTİHAT KİTABEVİ ticari markaları, İÇTİHAT KİTABEVİ ticari görünümü veya bu SİTE vasıtasıyla sağladığı başkaca varlık ve bilgilere yönelik tüm haklarını saklı tutmaktadır.

5.n) Taraflar, İÇTİHAT KİTABEVİ’ne ait tüm bilgisayar kayıtlarının tek ve gerçek münhasır delil olarak, HMK’ ya uygun şekilde esas alınacağını ve söz konusu kayıtların bir delil sözleşmesi teşkil ettiği hususunu kabul ve beyan eder.

6. SORUMLULUĞUN SINIRLANDIRILMASI İÇTİHAT KİTABEVİ  ictihat.com’un ya da  ictihat.com’daki bilgilerin ve diğer verilerin programların vs. kullanılması sebebiyle, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ya da başkaca sebeplere binaen, doğabilecek doğrudan ya da dolaylı hiçbir zarardan sorumlu değildir. İÇTİHAT KİTABEVİ, sözleşmenin ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez. ictihat.com’a ya da link verilen diğer web sitelerine erişilmesi ya da  ictihat.com’un  kullanılması ile İÇTİHAT KİTABEVİ ’nin, kullanım/ziyaret sonucunda, doğabilecek her tür sorumluluktan, mahkeme ve diğer masraflar da dahil olmak üzere her tür zarar ve talep hakkından ayrı kılındığı kabul edilmektedir. KULLANICILAR ve ÜYELER doğrudan ya da dolaylı olarak sebep oldukları zararları ilk talep halinde ve herhangi bir hükme lüzum olmaksızın nakden ve defaten ödeyeceğini şimdiden kabul, beyan ve taahhüt ederler.

7. GİZLİLİK İÇTİHAT KİTABEVİ, KULLANICI YA DA ÜYELER’e ilişkin bilgileri, işbu sözleşmenin sözleşmeye aykırılık teşkil etmedikçe yasal düzenlemelere uygun olarak kullanabilir. İÇTİHAT KİTABEVİ, KULLANICI YA DA ÜYELER’e ait gizli bilgileri, yasal bir zorunluluk ya da site güvenirliliğini sarsabilecek bir durum olmadıkça üçüncü şahıslara kullandırmayacağını taahhüt eder.

8. DEVİR  İÇTİHAT KİTABEVİ, bu sözleşmeyi bildirimsiz olarak istediği zaman kısmen veya bütünüyle devredebilir. Ancak KULLANICI veya ÜYE bu sözleşmeden doğan hak ve yükümlülüklerini üçüncü şahıslara bedelli veya bedelsiz hiçbir biçimde devredemez, kiralayamaz, kullandıramaz. Bu türden bir devir girişimi geçersizdir. 

9. SÖZLEŞMENİN FESHİ İşbu üyelik sözleşmesi, Kullanıcı Site’ye üye olduğu sürece yürürlükte kalacak ve taraflar arası hüküm ve sonuçlarını doğurmaya devam edecek, kullanıcının üyelikten ayrılması veya geçici ya da kalıcı olarak üyeliğinin durdurulması halinde sona ermiş sayılacaktır. ictihat.com, ÜYELER’in ve KULLANICI’ların işbu sözleşmeyi ya da ictihat.com içinde yer alan üyelik ve hizmetlere ilişkin belli kuralları ihlal etmeleri durumunda, sözleşmeyi tek taraflı olarak feshedebilecek ve KULLANICI YA DA ÜYELER fesih sebep olacak fiilleri nedeniyle ictihat.com sitesinin uğramış olduğu tüm zararı tazmin edeceklerdir. Sözleşmenin herhangi bir nedenle sona ermesi halinde KULLANICI' nın sona erme tarihine kadar doğmuş olan tüm borçları vadelerine bakılmaksızın muaccel hale gelir. KULLANICI Sözleşmenin sona ermesi halinde İÇTİHAT KİTABEVİ tarafından hizmetin sonlandırılacağını, kullanıcı adı ve şifreyi kullanma hakkının sona ereceğini beyan ve kabul etmiştir.

10. MALİ HÜKÜMLER

10.1) Ücret: Web Sitesinde bir kısım hizmet ve programların kullanılması abonelik sistemiyle gerçekleştirilebilir. Bu takdirde kullanımla ilgili 1 (bir) yıllık abonelik/ kullanım/ hizmet bedeli tüm vergiler dahil (KDV, damga vergisi ve sair vergiler) KULLANICI' nın ödemekle yükümlü olduğu ücretler İÇTİHAT KİTABEVİ sayfasında yayınlanmaktadır. 

10.2) Ücretlerin Revizyonu: Sözleşmenin yenilenmesi durumunda hizmet/ abonelik bedeli günün koşullarına göre İÇTİHAT KİTABEVİ tarafından tek yanlı olarak belirlenecektir.

10.3) Ödemede Temerrüt: KULLANICI bu sözleşmeden doğan hizmet bedeli borcunu vadesinde veya muaccel hale geldiğinde kısmen veya tamamen ödemediği taktirde temerrüde düşmüş sayılır. Taraflar, temerrüde düşülen Türk lirası cinsi borç miktarı üzerinden, temerrüde düşülen tarihten, ödemenin gerçekleştirildiği tarihe kadar geçerli olmak üzere, aylık % 4 faiz oranı üzerinden gecikme faizi ödenmesini kararlaştırmışlardır. 

11. MÜCBİR SEBEP 

İÇTİHAT KİTABEVİ, hukuken mücbir sebep sayılan tüm durumlarda, ictihat.com sitesine ait işbu “üyelik sözleşmesinde geçen yükümlülükleri geç ifadan veya hiç ifa etmemekten dolayı herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir. Hukuken mücbir sebep sayılan bu hallerde, kullanıcılar tarafından gecikme veya ifa etmeme veya temerrüt nedeniyle İÇTİHAT KİTABEVİ ’den herhangi bir ad veya nam altında tazminat talep etmeleri mümkün olmayacaktır. KULLANICI’LAR veya ÜYE’ler bu durumu şimdiden kabul ve beyan ederler. 

12. TEBLİGAT

Bu sözleşme ile ilgili tüm uyarılar kullanıcının üyelik formunda bulunan ve İÇTİHAT KİTABEVİ'ne ait yukarıda belirtilen adreslere yapılır. Bu adreslere yapılan tebligatın yetkisiz kişilerce tebellüğ edildiği iddia edilemez ve tebellüğ edilmese dahi geçerli tebligatın hukuki sonuçlarını doğurur. Taraflar adres değişikliklerini birbirlerine sistemde kayıtlı olan mail adresi  ile yada sistemde kayıtlı telefona mesaj ile bildirirler.  

13. SÖZLEŞMENİN BÜTÜNLÜĞÜ: Sözleşmenin herhangi bir maddesinden vazgeçilmesi, iptal edilmesi, batıl sayılması, değiştirilmesi sözleşmenin iptal edilmesi şeklinde yorumlanmaz. 

14. EKLER:  Bu sözleşme ekleri ile bir bütün oluşturur.

15. UYGULANACAK HUKUK VE YETKİ 

İşbu Üyelik Sözleşmesi ve içtihat.com’da yer alan hizmetlerden yararlanılmasından kaynaklanacak ihtilaflar Türk Hukuku’na tabidir ve İzmir Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir. İÇTİHAT KİTABEVİ ’nin, KULLANICI ve ÜYE’nin bulunduğu şehir ve ülkede dava açma hakkı saklıdır.

16. YÜRÜRLÜLÜK ve KABUL 

İşbu Web Sitesi Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi, İÇTİHAT KİTABEVİ tarafından KULLANICI YA DA ÜYELER’e içeriğinde ilan edildiği tarihte yürürlülük kazanır. KULLANICI’lar ve ÜYE’ler, işbu sözleşme hükümlerini ictihat.com sitesini kullanmakla kabul etmiş olmaktadırlar. İÇTİHAT KİTABEVİ, dilediği zaman işbu sözleşme hükümlerinde değişikliğe gidebilir, değişiklikler, sürüm numarası ve değişiklik tarihi belirtilerek ictihat.com üzerinden yayınlanır ve aynı tarihte yürürlüğe girer. 

17. HAKLARIN KULLANILMASI

Bu sözleşmeden doğan herhangi bir hakkın süresi içinde kullanılmamış olması, o haktan feragat edildiği anlamına gelmez. Erdal Baytemir Web Adresi: www. ictihat.com E-Posta: [email protected] GİZLİLİK Kişisel bilgileriniz (ad, rumuz, e-posta adresi, posta adresi, kredi kartı bilgileri, satın aldıklarınız vb.) kesinlikle başka kişi ve kuruluşlara verilmez ve sadece İçtihat Kitabevi 'den azami faydayı sağlamanız amacıyla kullanılır. Bilgileriniz ürün veri tabanının korunduğu sistemle korunmaktadır. Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Başka birinin sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. İstediğiniz zaman üyelikten istifa edebilirsiniz. Üyelikten istifa etmek için buraya tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Üyelikten istifa edenlerin bilgileri silinir, İçtihat Kitabevi tarafından kullanılmaz. İçtihat Kitabevi'nin yaptığı duyuru e-postalarını almak istemiyorsanız buradan mail ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Bu değişiklik sonrasında İçtihat Kitabevi size duyuru e-postası göndermeyecektir. Ancak, bu düzenleme sonrasında, İçtihat Kitabevi'nin düzenlediği kampanyalardan haberdar olamayacağınızı bilmenizi isteriz.

Erdal BAYTEMİR

Web Adresi: www. ictihat.com;

E-Posta: [email protected]

 

ALIŞVERİŞ GÜVENLİĞİ İçtihat Kitabevi'nde müşteri bilgileri üçüncü şahısların gözünden ve müdahalesinden korunmaktadır. Bu amaçla, Sipariş işlemleri sırasında 256 Bit SSL güvenlik alanı içinde hareket edilir. Bu, pratik olarak kırılması mümkün olmayan bir şifrelemedir.256 Bit SSL uluslararası bir standarttır. Sipariş sürecine girdiğinizde güvenli bir sitede olduğunuzu anlamak için dikkat etmeniz gereken iki şey vardır. Biri browserınızın en alt satırında bulunan bir anahtar ya da kilit simgesidir. Örneğin Internet Explorer programında bu sarı renkli bir kilittir. Buna ek olarak içinde olduğunuz sayfanın adresinin başındaki http:// , https:// olarak değişir. Bu güvenli alanda olduğunuzu ifade eder. Siparişinizle ilgili bilgileriniz şifrelenerek korunur. Bu bilgiler, ancak satış işlemleri sürecine bağlı olarak ve verdiğiniz talimat istikametinde kullanılır. Üçüncü kişilere gösterilmez, devredilmez.    SSL nedir?  SSL, Secure Sockets Layer'in baş harflerinden oluşan bir kısaltmadır. Kullandığınız browser ile bağlı olduğunuz sitenin web sunucusu arasında güvenlikli bilgi alışverişini sağlayan bir yöntemdir. Bir web sitesinde dolaştığınız ve bilgi girişi yaptığınız zaman, yaptığınız işlemlerin üçüncü şahıslar tarafından izlenebilme olasılığı vardır. Giriş yaptığınız kişisel bilgilerinize, kredi kartı numaranıza, sizin için önemli ve gizli kalması gereken diğer bilgilere, teknolojik açıdan son derece gelişkin olanaklara sahip diğer kullanıcılar tarafından ulaşılması ve bunların isteğiniz dışında kullanılması olanaksız değildir. SSL güvenlik sistemi, bu tür istenmeyen durumları önlemek için geliştirilmiş bir şifreleme yöntemidir. SSL güvenlik alanında gönderdiğiniz bilgiler, çok sıradan görünen, fakat çözülmesi gerçekte imkansız olan bir kodlama sistemiyle şifrelenir. Girdiğiniz bilgiler şifrelenmiş ve diğer kişiler tarafından okunması imkansız bir bilgiye dönüştürülür. Bu bilgi ancak diğer uçtaki web sunucusu tarafından çözülüp anlamlı bir bilgi haline getirilebilir. Bu yetki uluslararası güvence altındadır. SSL özel ve kamusal kullanım için anahtarlar içeren patentli bir algoritma kullanır. Sunucu browser'a onun mesajları şifrelemesini sağlayan kendi kamusal anahtarını gönderir. Burada en ilginç nokta ise, bu kamusal anahtarın şifrelemekte kullanılmasına rağmen, bu şifreleri çözememesidir. Sadece sunucudaki özel anahtar şifre çözme işlemini gerçekleştirme yetkisine sahiptir. Bu arada, browser da bu bilgiler için farklı doğrultulara giden kendi özel/kamusal anahtarını yaratır. SSL güvenlik alanının bu özellikleri sayesinde, herhangi bir kimse kamusal anahtara ulaşsa ya da bir şekilde işleme "sızma" şansını yakalamış olsa bile, asla şifreyi çözerek doğru bilgilere ulaşamayacaktır. SSL güvenlik alanı sayesinde, girmiş olduğunuz sitenin "gerçekten girmek istediğiniz site" olduğundan da emin olabilirsiniz. Bir üçüncü kişi, girmek istediğiniz sitenin özel anahtarına bir şekilde ulaşmış ve yanlış bir kamusal anahtar üzerinden siteye erişim çabalarını yönlendirmiş olabilir. SSL, web sörfçülerinin ve sitelerinin kimliklerini tescil etmek gibi bir işleve de sahiptir. Sonuç olarak SSL kullanan bir sitede verilerin güvenli bir şekilde aktarıldığından tamamıyla emin olabilirsiniz.